Podsumowanie znalezisk z 2021

2021

Zgodnie z blogową tradycją, 3 najbardziej inspirujące rzeczy znalezione w minionym roku.

Nir Eyal: Mastering Indistraction

Podcast od Farnam Street, dłuższa rozmowa o rozproszeniach. Chyba najbardziej zaskoczyła mnie informacja, że według badań naukowych, więcej osiągają osoby, które skupiają się, żeby określony czas popracować nad założoną rzeczą, niż osoby, które skupiają się na dojściu do zakończenia czegoś. Stąd zalecenie, by uważać z listami TODO i używać kalendarza do planowania ważnych rzeczy. Napisałem o podcaście serię krótkich postów na LinkedInie, w ostatnim linkuję do serii i samego podcastu.

How to Design Inclusive Meetings for Introverts

Artykuł na blogu firmy Parabol z niezłym tłumaczeniem, o co chodzi z introwertykami i 23 pomysłami, jak zmienić spotkania firmowe, by jak najlepiej wykorzystać potencjał tych uczestników, którzy są introwertykami. Moje podsumowanie wrzucałem kiedyś na LinkedIn.

Amortizing Software Rewrites: An Evolutionary Approach

Artykuł od ThoughtWorks o bezpiecznym przepisywaniu legacy. Ciekawy pomysł z nowym kodem jako proxy, z porównywaniem wyników od starego i nowego kodu.

Autopromocja

2 z 3 powyższych pozycji opisywałem w trakcie roku na LinkedIn. Tak wyszło, że od pewnego czasu mniej techniczne znalezione linki i krótkie przemyślenia wrzucam właśnie tam, z pominięciem bloga (gdzie trafiają dłuższe artykuły) i Twittera (gdzie dodaję krótkie wpisy ściśle o IT). Zapraszam do przeglądania, a teraz dla leniwych, wybór rzeczy, które uważam za najciekawsze w 2021:


Zdjęcie Moritz Knöringer z Unsplash.

Creative Commons License
Except where otherwise noted, the content by Piotr Kubowicz is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.